Koło Gospodyń Wiejskich w Chorzęcinie

Koło Gospodyń Wiejskich w Chorzęcinie powstało w 1955 roku. Założycielką była Zofia Wojciechowska. Koło wówczas liczyło 45 członkiń. Fundusze składały się  z zysków zabaw tanecznych oraz składek członkowskich.

 W roku 1957 Koło pomagało przy organizacji otwarcia Szkoły Podstawowej  w Chorzęcinie, współpracując ze szkołą, w 1962 roku zorganizowało i dofinansowało zimowy i letni wypoczynek dla dzieci. W tym samym roku powstaje zespół ludowy, który przedstawiał występy Wesela wiejskiego z przed 100 lat zatytułowany „Zakościelskie Wesele”.

 W trakcie działalności KGW organizowano kursy szycia, gotowania i dekoracji stołów. W 1972 koło finansuje plac zabaw przy miejscowej szkole podstawowej. Co rocznie bierze udział, w Dożynkach Gminnych. W 1984 roku z funduszy koła zostają ufundowane dwie książeczki mieszkaniowe.

 Obecnie KGW bierze udział w konkursach i imprezach organizowanych przez powiat i gminę Tomaszów Mazowiecki. Współpracujemy z sołtysem, Urzędem Gminy, szkołą oraz miejscową jednostką OSP.

Koło reprezentuje gminę w konkursach powiatowych tj.:

 

    IV Powiatowy konkurs Pisanek i Palm

    III Powiatowe Święto Ziemniaka

    „Sobótki 2008”  - I miejsce za najładniejszy wianek

    VIII Powiatowy konkurs Darcie Pierza w Rzeczycy.

    IV Konkurs Kiszenia Kapusty w Budziszewicach

    IV Powiatowy konkurs Miodobrania w Żelechlinku

 

KGW Chorzęcin działa na rzecz poprawy sytuacji kulturalnej naszej wsi i gminy.

Galeria