Ciebłowianie

Zespół Pieśni i Tańca „CIEBŁOWIANIE” został założony w listopadzie 2003r. Działa pod patronatem Gminy Tomaszów Mazowiecki, a swoją siedzibę ma w Domu Ludowym w Ciebłowicach Dużych.  Liczy 20 członków, z których większość to mieszkańcy Ciebłowic. W skład 3-osobowej kapeli wchodzą: skrzypce, akordeon i bęben.Kierownikiem, choreografem i instruktorem  tańca jest Pani Katarzyna Małek. W repertuarze zespołu znajdują się inscenizowane pieśni, tańce, obrzędy regionu opoczyńskiego oraz polskie tańce narodowe. W ciągu 9 letniej działalności zespół Ciebłowianie brał udział w licznych imprezach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to:
3-krotnie tytuł laureata Ogólnopolskiego Festiwalu „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie
Wyróżnienie i III nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Stylizowanych w Szydłowcu
Nagrodę Złotego Jelonka na Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.
III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu O Łowicki Pasiak oraz specjalną nagrodę Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Łowiczu.
Grand Prix na Regionalnym Przeglądzie „Siedlisko” w Aleksandrowie Łódzkim.
II nagrodę na Konkursie „Folk Nuta” w Łodzi

Ciebłowianie 2-krotnie prowadzili Ceremoniał Dożynkowy Dożynek Prezydenckich w Spale z udziałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Gościli w Pałacu Prezydenckim, gdzie otrzymali od Prezydenta Bronisława Komorowskiego list gratulacyjny.Występy Zespołu pokazywała TVP. W 2010 roku Zespół występował na Ukrainie. Nagrał płytę DVD.

Więcej informacji na stronie www.cieblowianie.com

Galeria