26 kwiecień 2024

XII edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Przeczytaj, BO WARTO” - rozstrzygnięta

23 kwietnia to ważny dzień dla wszystkich czytelników – Święto Książki. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Smardzewicach odbyło się rozstrzygnięcie XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Przeczytaj, BO WARTO”.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 8 szkół. Zwyciężył Alan Darczyński ze szkoły w Smardzewicach, który przekonywał, że jego ulubiona książka- "Rok 1984" jest ponadczasowa i zmusza do przemyśleń. II miejsce zajęła Martyna Pawełkiewicz. Była ona zdania, że lektura książki "11 papierowych serc" pozwala zarówno starszymjak i młodszym przygotować się na cierpienie oraz nauczyć się cieszyć życiem. III miejsce zajęli ex aequo Natalia Makowska i Michał Marchewka. Jury przyznało także 4 wyróżnienia. Wśród polecanych książek znalazły się między innymi: "Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat", „Zew krwi" „The Inheritance Games” czy "Harry Potter".

Młodzi ludzie naprawdę czytają, co ogromnie cieszy. A więc WARTO nieustannie zachęcać do czytania, bo korzyści jest z tego płynących jest mnóstwo.

Gościem specjalnym spotkania była pani Ewa Tenderenda z Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.