29 wrzesień 2020

Spotkanie autorskie

W ramach VIII edycji projektu „Z książką na walizkach” w dniach 24 i 25 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Smardzewicach oraz w Filii w Wiadernie i w Zawadzie odbyły się spotkania autorskie.
Z młodymi czytelnikami spotkali się Grażyna Bąkiewicz - w Smardzewicach, a Paweł Wakuła - w Wiadernie oraz w Zawadzie. Pani Bąkiewicz opowiadała jak powstała jej pierwsza książka „O melba!”, a także o serii – A to historia, nawiązującej do najciekawszych zdarzeń (postaci) w historii Polski. Jako historyk i pedagog Pani Bąkiewicz stworzyła swego rodzaju „metodologię nauczania historii” dedykowaną zwłaszcza tym, którzy nie lubią uczyć się o przeszłości.
Młodzi czytelnicy mieli sporo pytań o warsztat autorski. Spotkanie z pisarką poprzedziło rozstrzygnięcie VIII-go Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Przeczytaj, bo warto”, którego biblioteka jest współorganizatorem.
Pisarz i rysownik Paweł Wakuła gościł natomiast w Filii w Wiadernie i Zawadzie. Autor opowiadał o swoich książkach, które w ciekawy i żartobliwy sposób popularyzują historię Polski.
Pisarz interesująco opowiadał o książce pt. „Jagiełło pod prysznicem”, która opisuje mało znane epizody z życia polskich królów i książąt. Uczestnicy spotkań mogli podziwiać stworzone przez pisarza rysunki bohaterów jego książek.
Twórczość Pani Grażyny Bąkiewicz i Pana Pawła Wakuły to dowód na to, że powieści historyczne mogą być wciągającą lekturą. Na spotkaniach uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek autorów i otrzymania autografu.

Kalendarz