20 styczeń 2020

Powiatowe Spotkanie Noworoczne Ochotniczych Straż Pożarnych

18 stycznia w Kolonii Zawada w sali „Janosik” odbyło się Powiatowe Spotkanie Noworoczne Strażaków, którego organizatorami byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz wójt gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel. Na spotkanie przybyli goście, a także druhowie z jednostek strażackich z całego powiatu tomaszowskiego. Otwarcia uroczystości dokonał wójt Franciszek Szmigiel, który na ręce Tadeusza Cisowskiego Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP złożył podziękowania i życzenia noworoczne dla wszystkich strażaków ochotników. Część oficjalną poprowadził druh Stanisław Karwas – członek Zarządu Oddziału Powiatowego OSP. Powitania gości dokonał druh wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego Edward Pietrzyk. W  wśród zaproszonych gości byli min: poseł na sejm Dariusz Klimczak, poseł na sejm Grzegorz Wojciechowski, radna sejmiku wojewódzkiego Ewa Wendrowska, Jolanta Szmidt nieprezentująca posła Roberta Telusa, Tomasz Jurek wiceprezydent miasta Tomaszów Mazowiecki, starosta Mariusz Węgrzynowski, prezes zarządu wojewódzkiego OSP druh Jan Ryś, przewodnicząca Rady Powiaty Wacława Bąk, przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska, dowódca 25 BKP generał brygady Adam Marczak, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie starszy brygadier Krzysztof Iskierka, komendant Powiatowej Policji w Tomaszowie insp. Szymon Herman oraz wójtowie gmin powiatu tomaszowskiego i pozostali goście.

Spotkanie to było znakomitą okazją do podsumowania działalności za 2019 rok oraz wręczenia odznaczeń dla zasłużonych strażaków i osób w szczególny sposób wspierających działalność OSP. Prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego przyznało medale za zasługi dla pożarnictwa.

Złote medale otrzymali:

Marek Dyśko, Jacek Niewiadomski, Henryk Wałęsiak, Mirosław Kwarciany.

Srebrne medale otrzymali:

Ewa Wendrowska, Mariusz Węgrzynowski, Waldemar Wendrowski, Wojciech Tatar, Jacek Wójtowicz, Zdzisław Fronczak, Andrzej Bednarek, Piotr Majchrowski, Jerzy Rebzda, Radosław Ogórek, Maria Szczygieł, Grażyna Srebrzyńska, Bożena Gajda, Jolanta Kacperek, Zbigniew Janas.

Uroczystość uświetnił występ śpiewaczki operowej Wioletty Rak, mieszkanki gminy Tomaszów Mazowiecki.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się modlitwą, którą poprowadził kapelan powiatowy strażaków ks. Zbigniew Kowalczyk.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na uroczystą kolację.