13 styczeń 2020

Podsumowanie działalności Gminy Tomaszów Mazowiecki za 2019 roku

11 stycznia na zaproszenie Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszka Szmigla do  Szkoły Podstawowej w Zawadzie przybyli: radni,  sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, oraz kierownicy poszczególnych referatów. Wszyscy zgromadzili się, aby podsumować działalność gminy za 2019 r. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której wystąpił kwartet smyczkowy studentek Akademii Muzycznej w Poznaniu w składzie Maria Mierzwa, Ewa Ptak, Nikola Haręża i Natalia Mierzwa, która miała również występ wokalny (Natalia Mierzwa i Maria Mierzwa to mieszkanki Gminy Tomaszów Mazowiecki). Po części artystycznej w swoim wystąpieniu wójt w prezentacji multimedialnej przedstawił wykonane inwestycje w ostatnim roku, poniesione koszty na ich realizację, oraz działalność kulturalną. Zebrani z zaciekawieniem wysłuchali informacji o działaniach podejmowanych przez gminę w 2019 roku.  Po wystąpieniu wójta głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie Ewa Szymczyk, która w towarzystwie Tomasza Jabrzyka radnego z Zawady i Edwarda Mąkoli radnego z Kolonii Zawada w imieniu wszystkich pogratulowała wójtowi  i życzyła dalszej owocnej współpracy. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na kolację przygotowaną przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadzie.