13 luty 2024

Nowy samochód dla OSP Smardzewice

Jednostka OSP Smardzewice uroczyście przywitała nowy, lekki samochód ratownictwa wodnego - Volkswagen Crafter o wartości ponad 402 tys. złotych, który sfinansowany został ze środków pozyskanych z:

- Gminy Tomaszów Mazowiecki,

- Fundacji KGHM Polska Miedź w Lublinie,

- środków własnych OSP Smardzewice,

- dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego,

- GAZ-SYSTEM S.A. Operatora Gazociągów Przesyłowych,

- TKSM „Biała Góra” Sp. z o.o.,

- Fundacji PGE,

- ALIOR BANK.

Ze względu na usytuowanie jednostki w pobliżu Zalewu Sulejowskiego oraz Rzeki Pilicy, pojazd ten będzie służył głównie do ratownictwa na wodzie. Jest przystosowany
do podpięcia przyczepki z łódką i dzięki temu będzie można sprawnie i bezpiecznie dotrzeć na miejsce akcji.

W uroczystym przywitaniu samochodu Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowali: Franciszek Szmigiel – Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki, Sławomir Bernacki – Zastępca Wójta Gminy, radni Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki oraz radni Rady Powiatu Tomaszowskiego.

Zdjęcia: Artur Miłek.