26 czerwiec 2023

Konkurs "BĄDŹ EKOszkołą/ EKOprzedszkolem” zakończony!

W konkursie wzięło udział 5 placówek edukacyjnych z Gminy Tomaszów Mazowiecki, które od marca rywalizowały ze sobą zbierając makulaturę, korki i butelki pet.

Jedni postawili na ciężką makulaturę. Inni na wysoko punktowane, chociaż bardzo lekkie butelki. Zacięta walka trwała do samego końca i była tak wyrównana, że o zdobyciu pierwszego miejsca zadecydowała przewaga zaledwie 70 pkt a różnica pomiędzy pierwszym a trzecim zespołem to zaledwie 156 pkt!

1. miejsce – 4377 pkt - placówka Komorów
  2. miejsce – 4307 pkt – placówka Wiaderno
  3. miejsce – 4221 pkt – placówka Smardzewice

Zwycięska placówka otrzyma nagrodę o wartości 3000 zł a wszyscy uczestnicy rywalizacji staną się posiadaczami serduszek przeznaczonych do zbierania korków.

Celem konkursu była promocja działań proekologicznych, podnoszenie wiedzy w zakresie ochrony środowiska, a także rozwijanie wrażliwości ekologicznej poprzez pokazywanie w jaki sposób należy segregować odpady oraz co składa się na poszczególne frakcje

Organizatorem konkursu były: Gmina Tomaszów Mazowiecki i ENERIS Surowce S.A.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!