11 wrzesień 2019

Jubileusz 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazisku

Dzień 7 września 2019 r. był dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łaziska i mieszkańców ważnym wydarzeniem. W tym dniu odbyła się podniosła uroczystość jubileuszu 90- lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej, na którą przybyły delegacje wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Tomaszów Mazowiecki, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył proboszcz parafii św. Małgorzaty w Chorzęcinie ks. Józef Jeleń. Po zakończonej eucharystii odbyła się część oficjalna. Dowódca uroczystości dh Tomasz Bober złożył meldunek Wiceprezesowi Zarządu Wojewódzkiego OSP w Łodzi Tadeuszowi Cisowskiemu, po którym nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt przy dźwiękach hymnu. Następnie Prezes OSP Henryk Kwapisz otworzył uroczystości związane z jubileuszem 90-lecia istnienia jednostki.
Rys historyczny odczytał naczelni OSP Bogdan Bober. Ponadto zasłużeni dla OSP druhowie uhonorowani zostali medalami i odznaczeniami.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi

Złotym medalem „ Za zasługi dla Pożarnictwa”

Odznaczony został :

1. Sobczyk Zdzisław

Srebrnym medalem „ Za zasługi dla Pożarnictwa”

Odznaczeni zostali :

1. Antosiak Michał
  2. Bober Tomasz
  3. Kwapisz Robert
  4. Kwapisz Sylwester

Brązowym medalem „ Za zasługi dla Pożarnictwa”

Odznaczony został :

1. Sęk Mariusz

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomaszowie Mazowieckim odznakę „Za wysługę lat" otrzymują:

Dh Władysław Pietrzyk- wysługa 55 lat

Dh Henryk Mazurek- wysługa 55 lat

Dh Mirosław Wojtalczyk- wysługa 50 lat

Dh Henryk Kwapisz- wysługa 45 lat

Dh Bogdan Bober- wysługa 40 lat

Dh Waldemar Kowalski- wysługa 35 lat

Dh Paweł Sobczyk- wysługa 10 lat

Dh Dariusz Zieliński- wysługa 10 lat

Tego dnia nie zabrakło życzeń i gratulacji, które popłynęły od zaproszonych gości. Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej z Zawady pod dyrygenturą Andrzeja, Żerka oraz dzieci ze świetlicy wiejskiej, które do występu przygotowała p. Beata Ogłuszka. Uroczystość zakończyła się paradą pocztów sztandarowych, strażaków. Zarówno goście jak i mieszkańcy mogli skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.