27 listopad 2023

Jubileusz 50-lecia Gminy Tomaszów Mazowiecki

24 listopada 2023 roku w sali widowiskowej w Smardzewicach odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia powstania Gminy Tomaszów Mazowiecki. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele władz gminy: Wójt Gminy – Franciszek Szmigiel i Przewodnicząca Rady Gminy  - Krystyna Pierścińska wraz z Radnymi Rady Gminy. Ponadto w uroczystości udział wzięli: Sławomir Bernacki – Zastępca Wójta Gminy, Przemysław Sepkowski – Sekretarz Gminy, Aneta Maciążek – Skarbnik Gminy, kierownicy referatów i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele duchowieństwa, dyrektorzy szkół i przedszkoli,
a także liderzy lokalnych organizacji i społeczności wiejskich.

Uroczystość rozpoczęła się występem grupy "Wokalni”, po którym prowadząca uroczystość,  Monika Saktura, serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy, Franciszek Szmigiel, który przybliżył zgromadzonym historię gminy, podkreślając jej ważne momenty, ale także podziękował wszystkim pracownikom, byłym i obecnym  za wiedzę, poświęcenie i ogromne zaangażowanie we wszystkie sprawy „naszej Małej Ojczyzny”.

O znaczeniu wspólnoty i zaangażowaniu mieszkańców w rozwój gminy mówiła Przewodnicząca Rady Gminy, Krystyna Pierścińska. Niezapomnianych wrażeń artystycznych zebranym gościom dostarczył - Jacek Kawalec, który wraz z zespołem zaprezentował program „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca”.

Po koncercie wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli skosztować przepysznego  tortu jubileuszowego, przygotowanego przez Firmę Mazurek z Tomaszowa Mazowieckiego
oraz poczęstunku przygotowanego przez Bar Janosik z Kolonii Zawada i Pensjonat Atmosfera ze Smardzewic. Wieczór pełen emocji, muzyki i wspólnych wspomnień z pewnością na długo pozostanie w sercach i pamięci.