22 czerwiec 2023

Festyn rodzinny w Zawadzie „MAMA, TATA I JA”

17 czerwca br. Szkoła Podstawowa w Zawadzie, przy udziale Rady Rodziców, kolejny już raz zorganizowała festyn rodzinny. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „MAMA, TATA I JA”. Do wspólnej zabawy przyłączyli się zaproszeni goście: przedstawiciele Gminy Tomaszów Mazowiecki  p. Franciszek Szmigiel – Wójt Gminy, p. Sławomir Bernacki – Zastępca Wójta Gminy, p. Elżbieta Zielak – Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz ks. Józef Jeleń z parafii w Chorzęcinie, p. Krzysztof Ogórek – sołtys wsi Zawada, p. Bogdan Krężelewski – prezes OSP w Zawadzie, p. Sylwia Kujawska – przedstawiciel PSSE w Tomaszowie Maz. i wielu innych zaproszonych gości.

Pierwszym punktem programu był koncert orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie, tym razem pod batutą p. Marzeny Węgrzynowskiej. Następnie zebraną publiczność zabawiali uczniowie. Każda klasa przygotowała występ artystyczny – prezentując europejskie państwo. Śpiewano w języku niemieckim, angielskim czy ukraińskim.  Ze sceny rozchodziły się także dźwięki muzyki hiszpańskiej i włoskiej. Oprócz tego, najbardziej utalentowane wokalnie uczennice: Antonina Kusideł i Julia Sęk,  dały popis w koncercie piosenki dziecięcej.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano tzw. dmuchańce i zabawy w wielkim kojcu z kolorowymi piłeczkami oraz stanowisko z warsztatami plastycznymi. Starszych interesował wóz strażacki prezentowany przez miejscowych strażaków. Niecodzienną atrakcją okazała się możliwość obejrzenia wozu operacyjno – konwojowego.  Pracownicy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej – Oddział w Sulejowie zapraszali młodzież do wnętrza tzw. więźniarki i ciekawie opowiadali o tym pojeździe. Interesującym miejscem było także stanowisko przygotowane przez przedstawiciela PCK, który przy pomocy fantomu instruował w jaki sposób należy  udzielać pierwszej pomocy.

Podczas trwania festynu punkty gastronomiczne pracowały pełną parą. Można tam było spróbować regionalnych dań zagranicznych kuchni. Oprócz tego dużym powodzeniem cieszyły się polskie dania z rusztu oraz chleb ze smalcem i ogórkiem. Ponadto były pyszne domowe ciasta, popcorn, wata cukrowa, napoje i lody. Czego dusza zapragnie!

Dyrektor szkoły, p. Elżbieta Miksa-Wojtalczyk, podziękowała przybyłym gościom za uczestnictwo w pikniku oraz wszystkim sponsorom, którzy wsparli placówkę w organizacji przedsięwzięcia.