17 wrzesień 2018

Drużyna żeńska OSP Twarda Mistrzyniami Województwa w Zawodach Sportowo Pożarniczych

15 września 2018 r. w Szczercowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze w których udział wzięły 22 drużyny męskie i 17 drużyn kobiecych. O miano najlepszych drużyn rywalizowało 400 strażaków i strażaczek z województwa łódzkiego.

Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowały aż trzy drużyny: męska OSP ze Smardzewic i dwie żeńskie z OSP Twarda i OSP Smardzewice, którym kibicował wójt gminy Franciszek Szmigiel i liczne grono mieszkańców gminy.

Rywalizacja była zacięta. W końcowej klasyfikacji poszczególne drużyny zdobyły następujące miejsca.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyły druhny z OSP Twarda, drugie z OSP Dobrzelów, a trzecia była drużyna OSP Reczyce.

W rywalizacji męskiej pierwsze miejsce przypadło drużynie z OSP Poniatów, drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Mniszków, a trzecie OSP Polik.

Drużyna męska ze Smardzewic uplasowała się na 5 miejscu, a żeńska na 4.

Zwycięzcy zawodów będą reprezentować województwo łódzkie w rywalizacji ogólnopolskiej. Ten zaszczyt przypadnie drużynie żeńskiej z OSP Twarda.