15 listopad 2017

Złote i diamentowe gody w Gminie Tomaszów Mazowiecki

15 listopada w niezwykle uroczystej oprawie pary małżeńskie z Gminy Tomaszów Mazowiecki świętowały jubileusz 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego.
W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyły rodziny, Wójt Franciszek Szmigiel, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska, Ojciec Mirosław Jaremczuk, inspektor ds. kultury i promocji Maria Robak.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w Kościele św. Wacława w Twardej, odprawioną przez ojca Mirosława  Jaremczuka.

Dalsza część obchodów odbyła się w Domu Ludowym w Twardej.  Przybyłych na uroczystość Jubilatów i gości powitał wójt Franciszek Szmigiel, który skierował do nich słowa wyrażające uznanie oraz szacunek. Następnie Wójt w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Pierścińskiej wręczył Jubilatom obchodzącym „Złote Gody” medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszyscy Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i upominki. Aby umilić ten wyjątkowy dzień, wystąpił zespół folklorystyczny „Sami Swoi”. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Twardej. O wystrój sali zadbała  bibliotekarka Anna Wawrzyńczyk.

Złote Gody obchodzą Państwo:

1. Regina i Kazimierz Banaszczak
  2. Zofia i Henryk Bujak
  3. Teresa i Edward Dębowscy
  4. Zofia i Józef Dziubek
  5. Marianna i Zdzisław Kafar
  6. Jadwiga i Tadeusz Lasek
  7. Marianna i Kazimierz Nojek
  8. Helena i Stanisław Piwko
  9. Halina i Jan Porczyk
  10. Anna i Marian Sabatura
  11. Alina i Ryszard Turowscy
  12. Stanisława i Edward Wojtaszek

Jubilaci obchodzący Diamentowe Gody. (60 lecie pożycia małżeńskiego).

1. Zofia i Tadeusz Zając (61 lat  otrzymują medal )
  2. Czesława i Zygmunta Grabowscy
  3. Teresa i Stefan Szafrańscy