10 luty 2019

XV Powiatowe Spotkanie Noworoczne

9 lutego w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale  odbyło się XV jubileuszowe Spotkanie Noworoczne. Na uroczystość zostali zaproszenie parlamentarzyści, radni Sejmiku Województwa, duchowni, przedstawiciele oświaty i kultury oraz przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu tomaszowskiego. Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentował Wójt Franciszek Szmigiel wraz z Przewodnicząca Rady Gminy Krystyną Pierścińską i reprezentacją gminy. Jak, co roku zostały przyznane przez Zarząd Powiatu tytuły „Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego”, które otrzymali:

- Poseł na Sejm RP VIII kadencji – Antoni Macierewicz,

- Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej – płk dr Adam Marczak,

- Proboszcz Parafii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowiecki – Ksiądz prałat Henryk Kowaliński,

- Muzyk ludowy, skrzypek, laureat  licznych przeglądów i festiwali ludowych – Roman Wojciechowski. (pan Roman Wojciechowski przez wiele lat przygrywał na skrzypcach w Zespole Folklorystycznym „Sami Swoi” z Twardej)

W części artystycznej wystąpił reprezentujący Gminę Tomaszów Mazowiecki Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” pod kierunkiem p. Katarzyny Małek.  Zaprezentował polskie tańce narodowe, program z regionu opoczyńskiego,
a w drugiej części przedstawił suitę tańców rzeszowskich.

Występ zespołu został przyjęty przez publiczność gromkimi brawami. Podziękowania na ręce p. Katarzyny Małek złożył Starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski.   

Kalendarz