07 marzec 2016

XIII Powiatowy Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych

W niedzielę, 6 marca 2016 roku, w Gminie Będków w miejscowości Wykno odbył się XIII Powiatowy Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych. Organizatorami konkursu byli Starosta Powiatu Tomaszowskiego Mirosław Kukliński, Wójt Gminy Będków Lesław Kołodziejczyk oraz Gminna Rada KGW. Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentował Koło Gospodyń Wiejskich z Łaziska pod przewodnictwem p. Ireny Bober. W rywalizacji konkursowej wzięły reprezentacje wszystkich gmin powiatu tomaszowskiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem etnografa Michała Pająka przyznała naszej reprezentacji I miejsce w kategorii pisanka tradycyjna. Czas oczekiwania na werdykt jury uprzyjemniały występy zespołów „Ludowiacy od Będkowa” i „Fajne Babki”. Na zakończenie gospodarze zaprosili wszystkich do wspólnego biesiadowania.