25 styczeń 2016

XII Powiatowe Spotkanie Noworoczne – Ujazd 2016

Powiatowe Spotkanie Noworoczne odbyło się po raz XII tym razem w gościnnych progach gminy Ujazd. Na uroczystość przybyły reprezentacje wszystkich gmin  powiatu tomaszowskiego. Tradycyjnie, jak co roku zostały wręczone statuetki „Przyjaciel Powiatu”. W tym roku pośród wyróżnionych znalazł się znany artysta malarz Józef Panfil mieszkaniec Smardzewic. Obchody 25-lecia Samorządności w Polsce stały się okazją do wręczenia pamiątkowej statuetki, wyrażenia słów uznania i podziękowań przez Starostę Mirosława Kuklińskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Piotra Majchrowskiego dla Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszka Szmigla i Przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Pierścińskiej. Spotkanie noworoczne to okazja do zaprezentowania dorobku artystycznego gmin. W tym roku zaprezentowały się: dzieci z Samorządowego Przedszkola w Ujeździe, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Niewiadów, Chór z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe oraz Orkiestra Dęta z Żelechlinka.