11 czerwiec 2024

Wyjątkowy koncert odbył się w Centrum Kultury i Biblioteki Gminy Tomaszów Mazowiecki w Smardzewicach

W sobotnie popołudnie, 8 czerwca w Smardzewicach odbył się koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę" przygotowany przez Dyrektor CKiB – Monikę Sakturę przy współudziale Polskiego Impresariatu Muzycznego z kierownikiem Marcinem Gorayskim  na czele oraz koordynatorką projektu w województwie łódzkim – Dominiką Jakubowską. Licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać nowatorskich opracowań ponadczasowych Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego z elementami improwizacji w stylistyce: minimal music, trans, world, muzycznymi cytatami folkloru góralskiego oraz recytacjami sonetów i poezji Antonio Vivaldiego i Agnieszki Osieckiej o porach roku, naturze i przyrodzie. Pomysłodawcy i soliści THE NEW VIBES „zabrali” słuchaczy w niezwykłą podróż w świat natury i żywiołów widzianych na nowo z elementami nowatorskich oraz otwartych improwizacji.

W przepięknym koncercie wystąpili: Anna Wandtke – skrzypce, Piotr Kopietz – akordeon, Jacek Małachowski – akordeon, Sebastian Wypych – kontrabas, elektronika, recytacje/kierownictwo artystyczne.

Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowali: Stanisław Król – Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi Rady Gminy, Sławomir Bernacki – Wójt Gminy, Przemysław Sepkowski – Sekretarz Gminy, Aneta Maciążek – Skarbnik Gminy oraz Dyrektorzy
i Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

Wydarzenie to było doskonałą okazją, by doświadczyć klasycznej muzyki w nowym, inspirującym wydaniu. Dyrektor CKiB już zapowiedziała, kolejny koncert  muzyki klasycznej, który odbędzie się  25 lipca w Gminnym Domu Kultury w Wiadernie.
Zapraszamy serdecznie.

 

A kto nie był, niech zobaczy krótkie nagranie z sobotniego koncertu:

https://www.facebook.com/reel/3643720179277119

Kalendarz