18 lipiec 2019

Wakacje w bibliotece 2019

Za nami zajęcia wakacyjne zorganizowane w GBP w Smardzewicach. W terminie od 1 do 12 lipca dzieci przychodziły do biblioteki, aby spędzić czas wolny. Tegoroczna letnia oferta biblioteki pod hasłem „lato, książka i zabawa” była bardzo interesująca.
Z uczestników zajęć zawiązała się „trupa teatralna”, która przygotowała inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Premiera odbyła się w ostatnim dniu zajęć.
Dzieci miło spędzały czas na zabawach integracyjnych, tanecznych i ruchowych z piłką i skakanką.
Alternatywą w chłodniejsze dni były planszówki i gry zręcznościowe. Artystyczne zdolności dzieciaków ujawniły się na zajęciach plastycznych, na których wspólnie wykonały: portret kota, pocztówkę Smardzewic, kolorowe motyle, stonogę, wydrapywankę i ptaszki na drutach.
W poniedziałek 8 lipca odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa w Smardzewicach. Po izbie edukacyjnej przewodnikiem był Pan Tomasz Rogaczewski, który z pasją opowiadał o eksponatach tam zgromadzonych. Są tam trofea łowieckie, narzędzia używane w leśnictwie, a także dokumenty
i zdjęcia obrazujące historię regionu. Podsumowaniem wyprawy był konkurs ze znajomości flory i fauny.
Dzieci dobrze się bawiły i pięknie rywalizowały w turniejach „w kręgle” i „w dwa ognie”.
Na zajęciach, które firmuje biblioteka nie zabrakło czytania. W tym roku naszą lekturą były „Opowiadania z dreszczykiem” kilku polskich autorów.
W trakcie zajęć dzieci miały zapewnione napoje i niewielki słodki poczęstunek.

Kalendarz