14 grudzień 2015

VIII Gminny Konkurs Kolęd – Twarda 2015

12 grudnia 2015 r. w bibliotece w Twardej odbył się VIII Gminny Konkurs Kolęd organizowany przez Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszka Szmigla i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w którym udział brały dzieci i młodzież z terenu gminy. Konkurs odbywał się przy wypełnionej sali, w której wśród gości byli: przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska, radni Sławomir Wawrzyńczyk, i Edyta Gluźniewicz, sekretarz Gminy Przemysław Sepkowski, dyrektor GBP Jolanta Zabłocka, przedstawiciele GKRPA, pracownicy świetlic i bibliotek.W przerwie bibliotekarka p. Anna Wawrzyńczyk zaprosiła wszystkich na poczęstunek.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem sekretarza Gminy Przemysława Sepkowskiego oceniała wykonawców w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.

Po burzliwych obradach komisja przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:
7-9 lat:
I miejsce  - Maria Kosior ( Zawada)
II miejsce- Amelia Adamska ( Sługocice)
III miejsce – Zuzanna Tejchman (Cekanów)

10-12 lat
I miejsce – Aleksander  Kostanek (Wąwał)
II miejsce – Amelia Żegnałek  (Ciebłowice Duże )
III miejsce – Dorota Kurzyk (Smardzewice)

13-15 lat
I miejsce  - Aleksandra Żegnałek (Ciebłowice Duże)
II miejsce – Wiktoria Jończyk (Twarda)
III miejsce – Julia Zaczyńska (Wiaderno)

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wręczenia dyplomów i nagród dokonali: Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierścińska, Sekretarz Gminy Przemysław Sepkowski i Przewodnicząca GKRPA Maria Robak.
Konkurs poprowadziły; Joanna Bezat i Kornelia Madej.