18 lipiec 2019

Urządzamy przestrzeń publiczną dla mieszkańców pomiędzy klasztorem a ośrodkiem zdrowia w Smardzewicach

Ruszyły pierwsze prace w ramach zagospodarowania przestrzeni przy ul. Wesołej w Smardzewicach. Zadanie to realizuje Firma Handlowo-Usługowa Paweł Zięba z Tomaszowa Mazowieckiego. Powstały już ścieżki spacerowe, wykonane z kostki brukowej. Pojawi się też niedługo fontanna, stoliki z krzesłami, ławki drewniane, domki dla owadów, stojak na rowery. Dodatkowo firma uporządkuje tereny zielone, wykona trawniki oraz nasadzenia krzewów. Ponadto wykonane zostanie przyłącze wodociągowe, system nawadniania i oświetlenie terenu oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Wszystko to za kwotę 645.911,13 zł brutto.

W ramach inwestycji powstanie również mobilna wystawa plenerowa „Żubr smardzewicki w kulturze gminy Tomaszów Mazowiecki”. Będzie to 8 mobilnych paneli wystawowych z kolorowym nadrukiem w tematyce żubra smardzewickiego. Tym zadaniem zajmie się warszawska firma dB Unlimited Ludmiła Śnieżko za kwotę 12.054,00 zł brutto.

Wszystkie prace mają być zakończone z końcem lata 2019 r.

Niniejsza inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na kwotę 298.685,00 zł.

Galeria

Kalendarz