15 maj 2023

Trzy spotkania autorskie dla młodych czytelników

W trakcie XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Smardzewicach zorganizowała trzy spotkania autorskie dla młodych czytelników.
Spotkania z pisarzami w ramach projektu czytelniczego „Z książką na walizkach” odbyły się w filiach bibliotecznych w Twardej, Wiadernie oraz w Zawadzie.
Na zaproszenie smardzewickiej biblioteki z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola w Twardej spotkała się Katarzyna Wasilkowska, autorka takich książek jak: „Królestwo, jakich wiele”, „Już, już”, „ Jagodowy dziadek”, „Świat Mundka”, „Baltazar wraca do domu”, „Ryś miasta”.
Spotkanie z pisarką miało charakter dialogu z małymi czytelnikami. Dziękujemy przedszkolakom oraz Paniom nauczycielkom za udział w tak interesującym spotkaniu.
W filii bibliotecznej w Wiadernie i w Zawadzie w dniu 12 maja spotkania z młodzieżą poprowadziła Izabella Klebańska, pisarka książek o tematyce muzycznej. Autorka w ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Pisarka czytała fragmenty książek „Siostrzyczka” , „Magiczne skrzypce” przeplatając to muzyką. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując się niemałą wiedzą muzyczną. Na zakończenie autorka rozdawała autografy i wpisywała dedykacje do swoich książek.

Kalendarz