02 lipiec 2021

#Szczepimy się

Mieszkańcy Gminy Tomaszów Mazowiecki

Szanowni Państwo,

kieruję do Państwa apel w sprawie szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Czynię to w poczuciu odpowiedzialności za Państwa zdrowie oraz pomyślność i rozwój naszej gminy. Szczepienia są wyrazem naszej troski nie tylko o siebie ale przede wszystkim o innych. Dlatego gorąco Państwa zachęcam abyście idąc za moim przykładem również zadbali o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Pragnę jeszcze raz podkreślić, że szczepienia to sprawa naszej solidarności i odpowiedzialności. Cały świat walczy z nieznanym dotąd wirusem, który mimo naturalnej odporności ludzkiego organizmu, nie radzi sobie z jego zwalczaniem. Od początku wybuchu pandemii do 5 stycznia na COVID-19 zachorowało blisko 138 mln ludzi. Zmarło blisko 3 miliona osób. W Polsce na COVID-19 zachorowało do tej pory ponad 2,62 mln osób. Zmarło blisko 80 tys. ludzi. Naukowcy dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej zażegnać pandemię. Sukces szczepień zależy też od nas i naszej odpowiedzialności.

Rejestracji na szczepienia można dokonać w następujący sposób:

  • za pośrednictwem infolinii 989;
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta;
  • za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie;
  • osobiście w punkcie szczepień.

Punktem szczepień w Gminie Tomaszów Mazowiecki jest:

PRZYCHODNIA RODZINNA FILIA W SMARDZEWICACH, ul. Główna 13/17.

 Mieszkańcy mogą również korzystać z punktów szczepień w Tomaszowie Mazowieckim i całym kraju.

 Dodatkowo gmina zapewnia transport osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych. Do realizacji tego zadania została uruchomiona linia telefoniczna
505-248-000 czynna w godzinach 8:00-16:00.

Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki

            Franciszek Szmigiel

Kalendarz