28 październik 2021

„Sołectwo na Plus” w Twardej

Sołectwo Twarda otrzymało dotację na realizację w ramach naboru „Sołectwo na plus” projektu pn.: „Zakup namiotów wraz z wyposażeniem na potrzeby sołectwa Twarda”. Celem projektu był zakup namiotów oraz stołów i ławek pod namioty, które będą służyć wszystkim mieszkańcom sołectwa Twarda oraz działającym tam organizacjom takim jak: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz zespół ludowy. Wartość przyznanej dotacji z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego to 10.000,00 zł., zaś wartość całego projektu wyniosła 12.000,00 zł.    

W realizację zadań włączyły się grupy i społeczności lokalne działające w sołectwie: mieszkańcy, sołtys oraz członkinie KGW. Mieszkańcy wsi Twarda przygotowali miejsce na przeprowadzenie warsztatów. Została wykoszona trawa i rozstawione namioty oraz stoły z ławkami.

W ramach projektu członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Twardej przeprowadziły również warsztaty rękodzieła – kwiaty z bibuły. Uczestnicy warsztatów otrzymały niezbędne materiały i instrukcje według których wykonały bibułkowe kwiaty tj. piwonie, krokusy, tulipany, róże i stokrotki. Zajęcia umożliwiły paniom poznanie różnych technik bibułkarstwa jak wycinanie, zwijanie, rolowanie czy cukierkowanie. W trakcie zajęć uczestniczki warsztatów wymieniły się informacjami na temat starych tradycji związanych z dekorowaniem kwiatami z bibuły domów, kapliczek czy kościołów. Dekoracje kwiatowe zostały zaprezentowane w plenerze pod namiotami zakupionymi dla sołectwa Twarda.

Galeria

Kalendarz