31 październik 2022

Sołectwo na plus. „Gospodynie z Twardej prezentują”.

W ramach projektu „Sołectwo na plus” zakupiono na wyposażenie Domu Ludowego w Twardej telewizor i urządzenie wielofunkcyjne (laserowe, kolorowe).

Zakupiony sprzęt w sposób znaczący podniósł standard warsztatów, szkoleń i prezentacji. Wykorzystują go druhowie strażacy OSP jak również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Twardej.

W ramach działań objętych niniejszym projektem Koło Gospodyń Wiejskich w Twardej zorganizowało warsztaty kulinarne. Wykorzystując nowo zakupiony sprzęt panie przygotowały bogato ilustrowane broszury z przepisami kulinarnymi pt. „Gospodynie z Twardej prezentują”. Każda z pań otrzymała w/w broszurę. Urządzenie wielofunkcyjne umożliwiło także wykonanie kopii oraz skanów najstarszych, bo liczących ponad 70 lat przepisów kulinarnych gospodyń działających w KGW w Twardej, z których korzystają do dnia dzisiejszego. Wykonane skany oraz wiele innych przepisów Panie przedstawiły na zakupionym telewizorze. Kolejnym etap warsztatów było wykonanie przez gospodynie kilku tradycyjnych potraw regionu opoczyńskiego i piotrkowskiego wraz z ich degustacją.

 

Kalendarz