29 sierpień 2022

Reprezentacja Gminy Tomaszów Mazowiecki na Dożynkach Wojewódzkich w Radomsku

W niedzielę 21 sierpnia w Radomsku odbyły się Dożynki Województwa Łódzkiego,  które rozpoczęły się mszą świętą, odprawioną w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w intencji wszystkich rolników w podziękowaniu za tegoroczne plony. Po mszy świętej i części obrzędowej Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wraz z przedstawicielami władz Radomska i powiatu radomszczańskiego oraz starostami dożynek, częstowali mieszkańców chlebem i miodem z tegorocznych zbiorów. Następnie barwny dożynkowy korowód przeszedł ulicami miasta do Parku Solidarności, gdzie odbył się wielki piknik dożynkowy.

Gminę Tomaszów Mazowiecki i Powiat Tomaszowski na dożynkach reprezentowały: Koło Gospodyń Wiejskich „Wiadernianki” z Wiaderna, które przygotowało wieniec dożynkowy, Koło Gospodyń Wiejskich z Twardej i Koło Gospodyń Wiejskich „Piasecznianki” z Komorowa, które przygotowały stoiska potraw regionalnych. Ponadto przyrządzone przez panie potrawy były oceniane w konkursie kulinarnym pt. „Wytrawne smaki łódzkiego”.

Oprawie dożynkowej towarzyszyły również zespoły z gminy Tomaszów Mazowiecki:

Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” wystąpił na scenie w Parku Solidarności. Występ zespołu był emitowany na żywo w programie TVP Łódź „Budzi się Ludzi”. Zespół Folklorystyczny „Sami Swoi” z Twardej brał udział w oprawie mszy świętej, a następnie zespoły  wraz z delegacją wieńcową wyruszyły w barwnym korowodzie ulicami Radomska.

Reprezentacji gminy towarzyszyły: Monika Saktura - dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie i Maria Robak - menedżer kultury.

Całej delegacji z Gminy Tomaszów Mazowiecki składamy serdeczne podziękowania za reprezentowanie gminy i powiatu podczas Wojewódzkiego Święta Plonów.