05 grudzień 2014

Przystępujemy do podpisywania pierwszych umów z mieszkańcami

W grudniu br. będą zawierane umowy z mieszkańcami Zawady, Godaszewic , Chorzęcina i Niebrowa, a w I kwartale 2015r.  z mieszkańcami Komorowa, Zaborowa I, Zaborowa II i Wąwału.
Gmina Tomaszów Mazowiecki jest Beneficjentem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na wykonywanie podłączeń nieruchomości zabudowanych do zbiorczego systemu kanalizacyjnego. Realizowany program ma  na celu  uzyskanie efektu ekologicznego poprzez podłączenie jak największej liczby budynków do sieci kanalizacyjnej.

Właściciel danej nieruchomości – uczestnik programu - może uzyskać dofinansowanie do 50% kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego, nie więcej jednak niż 3.000 zł. W imieniu Gminy realizuje ten program Gminny Zakład Komunalny w Tomaszowie Mazowieckim.
W dniu 14 listopada br. została podpisana umowa z wykonawcą podłączeń kanalizacyjnych. Jest nim konsorcjum firm: P.P.U.H. „EKOINŻBUD” Łukasz Stępień z Piotrkowa Tryb. i „M-kop” Maciej Majczyna ze Smardzewic. W pierwszym półroczu 2015 r. będą wykonywane podłączenia w Aglomeracji Zawada, tj. w miejscowościach Niebrów, Zawada, Godaszewice, Chorzęcin.
Do wszystkich tych osób, które złożyły wnioski o dofinansowanie budowy podłączeń kanalizacyjnych z obszaru Aglomeracji Zawada, zostaną dostarczone zaproszenia  w celu podpisania stosownej umowy. Zawarcie umów będzie możliwe codziennie w godz. 8.00 - 16.00, począwszy od dnia 8 grudnia do 31 grudnia tego roku w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego. Ponadto mieszkańcy będą mogli podpisać umowy w określonych poniżej terminach w Zawadzie, Godaszewicach i Chorzęcinie.
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie – w dniu 08.12.2014 r. w godz. 16.00 - 18.00
- Dom Ludowy w Godaszewicach - w dniu 09.12.2014 r. w godz. 14.00 - 18.00
- Dom Ludowy w Chorzęcinie - w dniu 10.12.2014 r. w godz. 14.00 - 18.00

Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, to rozpoczęcie budowy pierwszych podłączeń będzie możliwe już w lutym 2015 r.
Natomiast budowa podłączeń w Aglomeracji Tomaszów Mazowiecki będzie realizowana dopiero w II półroczu 2015 r. ze względu na trwające jeszcze prace przy budowie sieci kanalizacyjnej. O szczegółowym terminie podpisywania umów z mieszkańcami Komorowa, Zaborowa I, Zaborowa II i Wąwału poinformujemy w terminie późniejszym.
Jeżeli WFOŚiGW w Łodzi będzie w dalszym ciągu dofinansowywał budowę podłączeń kanalizacyjnych, to w miesiącu styczniu 2015 r. rozpocznie się II nabór wniosków od mieszkańców Smardzewic, Łaziska, Łagiewnik oraz chętnych mieszkańców, którzy nie złożyli wniosku w przeprowadzonym  I naborze i dotychczas nie wykonali przyłącza.