28 kwiecień 2022

Przeczytaj, BO WARTO

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Przeczytaj, BO WARTO” zorganizowany został w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, który przypada 23 kwietnia. Nie tylko popularyzuje on czytelnictwo i literaturę, ale inspiruje i rozwija zainteresowania czytelnicze, zachęcając do aktywności twórczej. Pozwala także odkryć zdolnych młodych ludzi, którzy kochają czytać i potrafią wspaniale przemawiać przed publicznością.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów klas VII-VIII z 15 szkół z powiatu tomaszowskiego. Uczniowie przeczytali  przeróżne książki i  odwołując się do nich, przekonywali, że warto czytać. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 25 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach.

Zwyciężczynią konkursu została Kamila Bała ze Szkoły Podstawowej w Smardzewicach. Na podium stanęli również:  Jakub Sadowski ze Szkoły Podstawowej nr 13 i Zuzanna Konarzewska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

 Jury przyznało również 4 wyróżnienia dla:

- Martyny Pązik ze Szkoły Podstawowej w Brzustowie,   

- Roksany Szczepanik ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Maz.,

- Natalii Kozar ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Maz.,

- Zuzanny Emanuel ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tomaszowie Maz.

            Zwycięzcy konkursu oraz wyróżnieni otrzymali nagrody oraz upominku ufundowane również przez Urząd Gminy Tomaszów Mazowiecki.

            Wszystkim  uczestnikom konkursu gratulujemy.

Galeria

Kalendarz