16 sierpień 2019

Przebudowa drogi gminnej w Chorzęcinie zakończona

W maju ubiegłego roku podpisano umowę na przebudowę drogi gminnej przez wieś Chorzęcin. Od czerwca br. mieszkańcy mogą korzystać z przebudowanego odcinka drogi. Wykonawcą robót drogowych była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych
Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego.

W ramach inwestycji powstało ok. 1,8 km nowej infrastruktury drogowej. Jezdnia została poszerzona do 5 m szerokości, ułożono nowe warstwy nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowano przepusty i zjazdy do prywatnych posesji. Pobocza zostały utwardzone, z jednej strony kostką betonową, a z drugiej kruszywem kamiennym. Przy szkole podstawowej usytuowano wyniesione przejście dla pieszych oraz chodnik o szerokości 2 m w celu poprawy bezpieczeństwa głównie dzieci.

Jest to ostatni etap dot. przebudowy trzech dróg gminnych w ramach operacji unijnej pn.: „Przebudowa dróg gminnych: nr 116404E przez wieś Niebrów, nr 116405E przez wieś Chorzęcin oraz nr 116429E – ul. Cegielniana w miejscowości Wąwał” dofinansowanego
z Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020.

Całkowity koszt projektu to ponad 3,8 mln zł, w tym roboty drogowe w Chorzęcinie wyniosły ponad 2,5 mln. Gmina Tomaszów Mazowiecki na wszystkie drogi uzyskała dofinansowanie w wysokości 2.007.904,00 zł, w tym dla Chorzęcina – 1.341.171,00 zł.