30 lipiec 2018

Poświęcę samochodu strażackiego w Jadwigowie

28 lipca 2018 r. w Jadwigowie miała miejsce uroczystość poświęcenia samochodu strażackiego marki Lublin, który został przekazany z OSP Smardzewice. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Franciszek Szmigiel,  Z-ca Wójta Sławomir Bernacki, Tadeusz Cisowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Krężelewski Bogdan członek Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP, prezesi wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, których powitał Prezes OSP w Jadwigowie Zdzisław Krajewski. Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii św. Małgorzaty w Chorzęcinie ks. Józef Jeleń. Chrzestnymi samochodu zostali Krystyna Kubacka i Zbigniew Janas. Samochód będzie używany do celów  zapewnienia bezpieczeństwa  mieszkańcom Jadwigowa i okolicznych miejscowości. Podczas uroczystości odbyły się konkursy dla dzieci oraz poczęstunek dla wszystkich przybyłych, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.