03 grudzień 2018

Podsumowanie działalności Gminy w 2018 r.

1 grudnia na zaproszenie Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszka Szmigla do  Szkoły Podstawowej w Zawadzie przybyli: Radni Rady Gminy,  Sołtysi, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Dyrektorzy i Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy, oraz Kierownicy poszczególnych referatów. Wszyscy zgromadzili się, aby podsumować działalność gminy w 2018 r. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której wystąpili tancerze  Studia Tańca Cantinero- Izabela Zakrzewska i Michał Gotkowski, którzy zatańczyli tańce latynoamerykańskie oraz Pani Wioletta Rak, śpiewaczka z zamiłowania- jak mówi o sobie mieszkanka Sługocic. W jej wykonaniu usłyszeliśmy między innymi: arie z opery „Carmen” Georga Bizeta, Habanerę, Seguidilla z I aktu opery Carmen oraz My Fair Lady Frederica Loewe. Po części artystycznej w swoim wystąpieniu wójt w prezentacji multimedialnej przedstawił wykonane inwestycje w ostatnim roku oraz poniesione koszty na ich realizację, oraz działalność kulturalną. Zebrani z zaciekawieniem wysłuchali informacji o działaniach podejmowanych przez gminę w 2018 roku.  Po wystąpieniu Wójta głos zabrała Przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich p. Danuta Pełka, która w imieniu wszystkich Pań z KGW pogratulowała wójtowi wygranych wyborów i życzyła dalszej owocnej współpracy. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na kolację przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zawady.