28 czerwiec 2022

Otwarcie sezonu letniego 2022 nad Zalewem Sulejowskim

23 czerwca 2022 roku nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach, w gminie Tomaszów Mazowiecki, na przystani należącej do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się symboliczne otwarcie sezonu wodnego 2022.  Komendant Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim -  Szymon Herman powitał uczestników spotkania, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Sławomir Bernacki – zastępca Wójta Gminy Tomaszów  Mazowiecki, Damian Błaszczyk – Prezes WOPR w Tomaszowie Mazowieckim,  Iwona Sarwa – dyrektor Sanepidu w Tomaszowie Mazowieckim, bryg. Rafał Wójciak – dowódca Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej PSP, Marian Kobielski – Komendant Wojewódzkiej Straży Rybackiej, Krystian Gruchała - Komendant Wojewódzkiej Straży Łowieckiej. Po przemówieniach odbył się pokaz ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli: tomaszowska Policja, WOPR z Tomaszowa Mazowieckiego, Straż Pożarna z Tomaszowa Mazowieckiego, Pogotowie Ratunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego, Ochotnicze Straże Pożarne, Policja z Piotrkowa Trybunalskiego. Pokaz skierowany był do młodzieży i dzieci, aby wiedziały jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Pokaz omawiał Wiceprezes WOPR w Tomaszowie Mazowieckim Zbigniew Kozłowski.

Telefony alarmowe, pod które należy dzwonić w przypadku wezwania pomocy dla osób zagrożonych na wodzie: 601 100 100 oraz numer 112.

Wszystkim służbom życzymy spokojnych wakacji.