02 styczeń 2018

OSP Twarda w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

15 grudnia 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Twardej decyzją Komendanta Głównego PSP - gen. brygadiera Leszka Suskiego została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Polsce. 24 lutego 2018 roku w Twardej odbyła się, podniosła uroczystość oficjalnego przekazanie aktu włączenia do KSRG, którego dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim st. bryg. Krzysztof Iskierka na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardej Piotra Bezata. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: z-ca wójta Sławomir Bernacki, sekretarz gminy Przemysław Sepkowski, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Pierscińska wraz z radnymi, Prezes Gminnego Związku OSP  Edmund Król oraz przedstawiciele miejscowości.