01 kwiecień 2020

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy jest już w jednostce OSP Zawada

W dniu 26 marca 2020 r. odbyło się oficjalne przekazanie przez Gminę Tomaszów Mazowiecki  samochodu ratowniczo-gaśniczego do OSP Zawada. Dostawcą samochodu jest firma MOTO-TRUCK Sp. z o.o. z Kielc. Jest to pojazd typu TGM 18.320 4x4 BB, marka podwozia MAN. Samochód posiada kabinę sześcioosobową na zawieszeniu pneumatycznym i jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 320 KM, spełniający normy czystości spalin EURO 6. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 4580 dm3. W zabudowie nadwozia przygotowane zostały półki i wysuwane szuflady na urządzenia ratownicze, agregat prądotwórczy, sprzęt ratowniczy i inny posiadany przez jednostkę z Zawady. Koszt samochodu to 848.700,00 zł brutto. Gmina Tomaszów Mazowiecki pozyskała na ten cel dotację celową z Ministerstwa Sprawiedliwości, z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Samochód został oznaczony logotypem Ministerstwa Sprawiedliwości z informacją, że zadanie „Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Ponadto w ramach przyznanej dotacji zostanie dofinansowane wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardej i Wąwale. Łącznie Gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymała środki w wysokości 624.620,50 zł, w tym dla OSP Zawada – ok. 605 tys. , dla OSP Twarda – ok. 11,5 tys. i dla OSP Wąwał – ok. 8,1 tys.