30 grudzień 2019

Nagrody za osiągnięcia sportowe

30 grudnia w Urzędzie Gminy Tomaszów Mazowiecki odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w 2019 r, która rozpoczęła się wręczeniem nagród za wybitne osiągnięcia  sportowe. Na zaproszenie wójta na sesję przybyły młode sportsmenki:  Amelia Rusek z Ciebłowic Dużych oraz Aleksandra Czapnik ze Swolszewic Małych wraz z rodzicami. Wójt Franciszek Szmigiel przedstawił osiągnięcia zawodniczek:

  1. Amelii Rusek mieszkanki Ciebłowic Dużych – zawodniczka klubu sportowego „Dziewiątka” sekcji łyżwiarstwa szybkiego i sekcji wrotkarstwa szybkiego. Zawodniczka posiada Młodzieżową Klasę Sportową i jest członkiem Kadry Wojewódzkiej Młodzika we wrotkarstwie Łódzkiej Federacji Sportu w Łodzi. Ponadto jest medalistką Ogólnopolskich Zawodów „Łyżwiarze dla Niepodległej”, Ogólnopolskich Zawadów „Super Talent 2018”. Uczestniczyła w cyklu imprez Ogólnopolskich Zawodów Dzieci „Złota Łyżwa” w Lublinie, Sanoku, Warszawie, Elblągu, Tomaszowie Mazowieckim. Ponadto zawodniczka ma osiągnięcia we wrotkarstwie szybkim w 2019 r.:  Torowe Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Lubelskim - 2 miejsce w sztafecie, Uliczne Mistrzostwa Polski we Wrocławiu – 9 miejsce w sprincie
  2. Aleksandry Czapnik mieszkanka Swolszewic Małych. Od 2017 roku reprezentuje gminę w łyżwiarstwie szybkim i wrotkarstwie szybkim. Posiada licencję Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Jest szkolona w Kadrze Wojewódzkiej Młodzika w łyżwiarstwie szybkim Łódzkiej Federacji Sportu. W łyżwiarstwie w sezonie 2018/2019 była medalistką Polski Młodzików w Tomaszowie Mazowieckim zdobywając 6 medali. Reprezentowała Polskę w zawodach Viking Race w Heerenveen w Holandii nieoficjalnych Mistrzostwach Europy gdzie zdobyła 2 brązowe medale. Jest medalistką Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim oraz zdobyła brązowy medal w kat. Kadetek.

Wręczenia nagród dokonał Wójt Franciszek Szmigiel wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Krystyną Pierścińską.  Do młodych zawodniczek popłynęły życzenia kolejnych sukcesów i zadowolenia z osiąganych wyników sportowych.

Kalendarz