04 wrzesień 2019

Krajowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Polanica Zdrój 2019 r.

W Polanicy- Zdroju w dniach 30.08 – 1.09 2019 r. odbyły się Krajowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zmaganiach wzięło udział 38 najlepszych drużyn z całej Polski – 19 drużyn kobiecych i 19 męskich.  Wśród drużyn żeńskich znalazły się dwie drużyny z gminy Tomaszów Mazowiecki: OSP z Twardej i ze Smardzewic, które reprezentowały województwo łódzkie.

Ceremonia otwarcia zawodów zorganizowana została w piątek, 30 sierpnia na polanickim „Małym Rynku". Tuż po niej w Parku Zdrojowym rozegrana została konkurencja musztry, w której drużyna  OSP z Twardej w składzie:  Karolina Czerczak, Joanna Bezat, Klaudia Biazik, Roksana Biazik, Michał Gielec, Natalia Kołodziejska, Maja Pełka, Anna Robak, Elżbieta Rudzka, Natalia Wójcicka, zajęła II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzyń OSP w konkurencji „Musztra”.

W sobotę, 31 sierpnia na boisku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się rywalizacja w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. W tej konkurencji drużyna ze Smardzewic w składzie:  Klaudia Pełka, Agata Osowska, Agnieszka Sobierska, Daria Sidwa, Weronika Łaska, Milena Chałupka, Agnieszka Kobalczyk, Klaudia Banaszek, Aleksandra Grad oraz Marcin Dąbrowski uplasowała się na wysokim 5 miejscu wśród najlepszych drużyn kobiecych OSP w kraju.

Drużynom dopingowało liczne grono kibiców z wójtem gminy Franciszkiem Szmiglem na czele. Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów.