02 czerwiec 2020

Kontynuujemy budowę kanalizacji w miejscowości Jadwigów

W dniu 14 maja 2020 r. Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki podpisał umowę na realizację II etapu budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jadwigów. Roboty wykonywać będzie konsorcjum firm: STRADA s.c. z Piotrkowa Trybunalskiego i Usługowy Zakład Hydrauliczny z Radomia. W ramach umowy wybudowane zostanie ok. 1,8 km kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i 1,6 km kanalizacji sanitarnej tłocznej. Wybudowane zostaną również dwie tłocznie z dwukanałowymi separatorami i pompami wirowymi. Możliwość podłączeń do kanalizacji sanitarnej uzyska 73 nieruchomości zabudowanych. Całość prac będzie kosztować ok.  1,6 mln zł. Gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymała dotację w wysokości 126.932,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Budowa kanalizacji ma być ukończona do połowy listopada 2020 r.

Zachęcamy mieszkańców Jadwigowa do korzystania z dofinansowania na budowę przyłączy kanalizacyjnych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejny nabór wniosków przewidywany jest w okresie letnim br.