08 kwiecień 2019

Koło Gospodyń Wiejskich z Łaziska na XVI Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych w Będkowie

Tradycyjnie jak, co roku Gmina Tomaszów Mazowiecki uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych organizowanych przez Gminę Będków i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. W tym roku konkurs odbył się w dniu 7 kwietnia 2019 r w Domu Kultury w Będkowie.
Na konkursie  spotkały się reprezentacje wszystkich gmin powiatu  tomaszowskiego. Gminę Tomaszów Mazowiecki w konkursie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Łaziska pod przewodnictwem p. Ireny Bober. Nasza reprezentacja wzięła udział we wszystkich konkurencjach: na pisankę wykonaną metodą nowoczesną i tradycyjną oraz na palmę wykonaną metodą nowoczesną i tradycyjną. Konkurs ten ma na celu popularyzację tradycji i sztuki ludowej. Za udział w konkursie reprezentacja naszej gminy otrzymała II miejsce i nagrodę rzeczową. Wszystkim Paniom, które  reprezentowały gminę, serdeczne podziękowania złożył wójt Franciszek Szmigiel. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy konkursu zaproszeni zostali przez organizatorów na poczęstunek.