23 kwiecień 2021

Kolejna umowa na roboty drogowe podpisana

W dniu 19.04.2021 r. w Urzędzie Gminy Tomaszów Mazowiecki została podpisana umowa z firmą MITO-M Piotr Mojżeszek z Zagórza k. Kielc na realizację zadania pn.: „Budowa  i rozbudowa drogi gminnej nr 116401E ul. Szczęśliwej i części ul. Zarzecznej w Komorowie”. Za kwotę brutto ponad 1,5 mln złotych firma wykona rozbudowę ul. Szczęśliwej i ul. Zarzecznej na długości ok 500 m. Rozbudowywany odcinek drogi zapewni bezpośredni dojazd do miejsc publicznych, w tym do Zespołu Szkolnego w Komorowie oraz istniejącej infrastruktury sportowej: boiska, place zabaw, siłownia plenerowa. Rozbudowa drogi znacząco wpłynie na bezpieczeństwo komunikacyjne mieszkańców Komorowa. Wybudowany wzdłuż drogi chodnik oraz kładka żelbetowa dla pieszych na rzece Piasecznicy,  zapewni bezpieczne przemieszczanie się pieszych i ochronę przed pojazdami, zwłaszcza ciężarowymi, dojeżdżającymi do miejsc prowadzonej działalności gospodarczej przy ul. Szczęśliwej i Zarzecznej. W ramach realizacji zadania wykonane zostaną miejsca parkingowe przy obiekcie oświatowym, które uporządkują ruch i zapobiegną wtargnięciu dzieci na jezdnię. Na realizację powyższego zadania Gmina uzyskała dofinansowanie  w wysokości 50% wartości inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.