11 październik 2019

KGW „Swojskie Babki” z Tresty na Finale Bitwy Regionów w Poznaniu

Koło Gospodyń Wiejskich z Tresty ,,Swojskie Babki" po zwycięstwie w Wojewódzkiej Bitwie Regionów reprezentowało województwo łódzkie w Ogólnopolskim Konkursie Bitwy Regionów w Poznaniu. Jak mówi przewodnicząca KGW Monika Biazik: bitwa była zacięta, a rywalizacja duża. Konkurowało ze sobą 16 Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich województw. Każde koło na swoim stoisku prezentowało potrawy regionalne wraz ze strojami ze swoich regionów.
W komisji zasiadał m.in. kucharz Prezydenta RP. Swojskie Babki przygotowały danie popisowe ,,Żeberka w kapuście z przepisu babci z kluskami kładzionymi". Na stoisku można było skosztować również chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi, kotleciki i słodkości. Ponadto zaprezentowali na scenie opoczyński taniec ,,Polka Tramblanka", którą tańczyły 4 pary.
Ten wyjazd zmotywował „Swojskie Babki” do dalszej pracy. Jak mówią tym razem nie udało się wygrać, ale komisja przekazała drużynie dużo pozytywnych słów. Przewodnicząca podkreśla, że będą gotować coraz więcej, szkolić się na warsztatach, a w wolnych chwilach tańczyć.  KGW składa Panu Wójtowi Franciszkowi Szmiglowi i Panu Staroście podziękowania za wsparcie i dofinansowanie oraz Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa.

Galeria

Kalendarz