21 styczeń 2018

Jasełka w Zawadzie

Niedzielne styczniowe popołudnie zgromadziło w Domu Ludowym w Zawadzie liczną grupę mieszkańców i zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością Wójt gminy Franciszek Szmigiel, Przewodnicząca rady gminy Krystyna Pierścińska, Dyrektor gminnej biblioteki Jolanta Zabłocka, Radna Urszula Szymańska, Ks. Proboszcz Józef Jeleń, oraz Prezes straży  Bogdan Krężelewski.
W ten wyjątkowy wieczór duża grupa dzieci, młodzieży i dorosłych zaprezentowała swój talent aktorski wystawiając Jasełka. Przedstawienie wg. Scenariusza Adama Szafrańca „Polska Stajenka” odwołujące się do polskiej tradycji z perspektywy przeciętnego domu. W przedstawieniu zaakcentowane były sceny przedświątecznego zabiegania, wigilii i pasterka oraz kolędnicy. Wymownym akcentem było uczczenie naszych kochanych dziadków i babcie, którzy jak cień Anioła i świadkowie światła są zawsze, gdy jesteśmy w potrzebie.
Pragnę wszystkim gorąco podziękować za zaangażowanie i pomoc, bez którego realizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwe. P. Wioletcie Jarosz, P. z KGW na ręce przewodniczącej Anny Zbiciak, P. Alinie Sikorskiej, P. Elżbiecie Zaremba, P. Joannie i Tomaszowi Kosiorom, Sołtysowi Krzysztofowi i Elżbiecie Ogórkom, kapelmistrzowi Andrzejowi Żerkowi i tym którzy nie zostali wymienieni z nazwiska, a całym sercem byli z nami.
Pomysłodawca i reżyser, pracownik Świetlicy Bożena Wydra.

Kalendarz