10 luty 2016

IX powiatowe Ostatki w gminie Rokiciny

Z nowym rokiem 9 lutego 2016 roku w miejscowości Stare Chrusty w gminie Rokiciny rozpoczął się cykl powiatowych konkursów mających na celu ocalenie od zapomnienia tradycji i zwyczajów ludowych oraz integrację mieszkańców powiatu. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda, Starosta Powiatu Tomaszowskiego Mirosław Kukliński, Gminny Ośrodek Kultury w Rokicinach oraz Koła Gospodyń z terenu Gminy Rokiciny. Gminę Tomaszów Mazowiecki w rywalizacji reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Ciebłowic Dużych pod przewodnictwem p. Grażyny Kacperek. Panie przygotowały program ukazujący zwyczaje ludowych tradycji ostatkowych. Paniom w zmaganiach kibicował Wójt Gminy Franciszek Szmigiel i inspektor ds. kultury Maria Robak. Za prezentację komisja konkursowa przyznała naszej reprezentacji II nagrodę. Na zakończenie odbyła się wspólna zabawa.