03 czerwiec 2019

30.05.2019r. odbyła się I Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce – Spała 2019.

Impreza zgromadziła blisko 800 uczniów szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjum i szkół średnich. Zawodnicy startowali w kilku dyscyplinach (między innymi w biegu na 60m,  600m,1000m, skoku w dal czy sztafecie 4x200m) i kategoriach wiekowych.

Naszą gminę reprezentowały szkoły ze Smardzewic, Wiaderna, Komorowa i Zawady. Uczniowie tych placówek zdobyli w sumie 10 medali:

Jakub Chojecki  ZSP Smardzewice – złoty medal w biegu na dystansie 1000m w II grupie wiekowej;

Piotr Borkowski ZSP Smardzewice 2 brązowe medale: skok w dal i bieg na 60m w II grupie wiekowej;

Natan Stępień ZS Wiaderno – złoto w skoku w dal (I kategoria wiekowa);

Antoni Sepkowski ZS Wiaderno - brąz w skoku w dal (I kategoria wiekowa);

Oliwia Więcławska ZS Wiaderno – srebro w skoku w dal (II kategoria wiekowa);

Aleksandra Czapnik ZS Wiaderno – brąz w biegu na dystansie 600m (III kategoria wiekowa);

Jakub Rozwadowski ZS Wiaderno – złoto w biegu na dystansie 1000m (III kategoria wiekowa);

Sztafeta chłopców 4 x 200m  ZS Wiaderno ( Filip Żegnałek, Wiktor Prymus, Bartłomiej Zdulski, Natan Stępnień) – brąz (II kategoria wiekowa);

Mateusz Rogowski ZS Zawada – brąz w biegu na dystansie 1000m (III kategoria wiekowa)

Impreza przyniosła wiele korzyści- uczniowie mogli zobaczyć miejsce treningowe zawodników kadry polskiej, sprawdzić swoje umiejętności i poczuć ducha rywalizacji oraz poznać kolegów i koleżanki ze szkół gminy i powiatu.