31 sierpień 2022

Gminny piknik na zakończenie lata – mieszkańcy jak zwykle nie zwiedli

W dniu 28.08.2022 r. w Smardzewicach na terenach zielonych przy Sanktuarium pw. Św. Anny, odbył się Gminny piknik na zakończenie lata, który poprzedzony był mszą świętą dożynkową.  Proboszcz parafii poświęcił  wieńce i chleby dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Twarda, Tresta i Smardzewice dziękując rolnikom za ich codzienną ciężką i pełną poświęcenia pracę.  
Piknik rodzinny rozpoczął się występem   orkiestry dętej ze Smardzewic. Po oficjalnym otwarciu  przez Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki – Franciszka Szmigla, przybyłych gości  i mieszkańców przywitał proboszcz parafii pw. św. Anny w Smardzewicach o. Mariusz Kapczyński.  
Spośród przybyłych gości głos zabrali:
1. W imieniu Starosty Tomaszowskiego - Pan Michał Czechowicz – Członek Zarządu Powiatu oraz Radni Rady Powiatu – Pan Włodzimierz Justyna i Edmund Król,
2. Pani Ewa Wendrowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego,
3. Pan Arkadiusz Gajewski – Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Na smardzewickiej scenie wystąpiły zespoły ludowe: Mali Smardzewianie, Smardzewianie oraz Sami Swoi z Twardej. Po występach artystycznych uczestnicy pikniku mogli wysłuchać przepięknych występów wokalnych: Jana Gluźniewicza, Szymona Pietruszczaka  i Michała Domagały. Gwiazdą pikniku był Robert Janowski, którego występ, mimo padającego deszczu zgromadził liczną publiczność. Dla wytrwałych na zakończenie wieczoru dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ MELODY.  
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich ze: Smardzewic, Twardej, Jadwigowa i Tresty oraz gościnnie  KGW Kreatywne Babki z Podkonic, które przygotowały tradycyjne dania i słodkie przekąski. Dla najmłodszych uczestników pikniku oprócz strefy zabaw-dmuchańcy, Gminny Dom Kultury w Wiadernie, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej – Projekt LIFE PILICA, przygotowały moc atrakcji i kreatywnej zabawy.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i do zobaczenia za rok.
 

Kalendarz