06 październik 2022

Gmina Tomaszów Mazowiecki na Stadionie Narodowym w Warszawie

W minioną sobotę na błoniach Stadionu Narodowego odbył się największy w Polsce jarmark produktów regionalnych. Przyjechało ponad 150 wystawców, producentów żywności i rękodzielników. Wszyscy zwiedzający jarmark mogli skosztować przepysznych regionalnych potraw i napojów przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z całej Polski.
Paniom z KGW często towarzyszyły regionalne kapele, więc wszędzie pobrzmiewała skoczna muzyka i zabawne przyśpiewki.

Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentowali na festiwalu Monika Olczyk i Marcin Mizerski, pasjonaci historii z m. Godaszewice, z wystawą własnoręcznie wykonanej ceramiki, będącej m.in. replikami znalezisk archeologicznych i eksponatów muzealnych z województwa łódzkiego. Bo przecież nie ma kuchni i gotowania bez naczyń i garnków. Kulminacyjnym wydarzeniem jarmarku był koncert na płycie Stadionu Narodowego i ogłoszenie wyników festiwalu kulinarnego "Polska od Kuchni".