05 wrzesień 2023

Dożynki parafialne i gminny piknik na zakończenie lata w Smardzewicach za nami

Już trzeci raz w m. Smardzewice odbył się  Gminny piknik na zakończenie lata. Oficjalne rozpoczęcie pikniku poprzedzone było mszą święta dożynkową  o godz. 12:00 w klasztorze św. Anny. Jak co roku wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa: Smardzewice, Tresta i Twarda. Po uroczystej mszy świętej na terenach zielonych przy klasztorze, gminny piknik na zakończenie lata rozpoczął się występem orkiestry dętej ze Smardzewic oraz występem Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Smardzewianie”.

Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki – Franciszek Szmigiel i proboszcz parafii pw. św. Anny w Smardzewicach o. Mariusz Kapczyński oficjalnie dokonali otwarcia pikniku, a Monika Saktura – prowadząca powyższe wydarzenie powitała gości, wśród których byli:

- Dariusz Klimczak - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,

- Janusz Ciesielski – Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Radny Sejmiku   Województwa Łódzkiego,

- Ewa Wendrowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego,

- Arkadiusz Gajewski  - Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego,

- Mariusz Wegrzynowski  - Starosta Powiatu Tomaszowskiego wraz z małżonką,

- Włodzimierz Justyna  - Kierownik Placówki terenowej  KRUS w Tomaszowie Maz. – Radny Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim,

- Krystyna Pierścińska – Przewodnicząca Rady Gminy wraz z Radnymi Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki,

- Marcin Gołębiowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Smardzewice

- Dorota Ignasiak – Dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej

- Edmund Król – Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP i Radny Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim .

            Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach, na smardzewickiej scenie wystąpiły zespoły ludowe: Sami Swoi z Twardej, Mali Ciebłowianie, Ciebłowianie,  Smardzewianie oraz Kalina z Wąwału. Po występach artystycznych Wójt Gminy Franciszek Szmigiel i Zastępca Gminy – Sławomir Bernacki złożyli podziękowania dla Pani Anny Wawrzyniak – mieszkanki Smardzewic, która zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie florystycznym organizowanym przez Florida State Florist Association na Florydzie.

Gwiazdą pikniku był zespół Krawiec Band kultywujący dziedzictwo artystyczne Krzysztofa Krawczyka, który zgromadził pod sceną liczną publiczność. Można było wysłuchać takich przebojów jak: „Parostatek”, „Chciałem być”, „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Mój Przyjacielu”, czy „Trudno tak. Oczywiście przy tak znanych przebojach publiczność nie pozostała obojętna i ruszyła do tańca.  Gminny piknik, był również okazją do zaprezentowania się przed publicznością, zespołu COVERS ze Smardzewic. Trójka muzyków i wokalistka znanymi utworami porwali do tańca zgromadzonych gości.
Dla wytrwałych na zakończenie wieczoru dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ MELODY. 

Oczywiście poza występami artystycznymi na scenie, dużym zainteresowaniem cieszyła się ciepła kiełbaska, kaszanka i karkóweczka z grilla oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z: Jadwigowa, Komorowa, Smardzewic, Tresty i Twardej, które przygotowały tradycyjne dania i słodkie przekąski.  Dla najmłodszych uczestników pikniku oprócz strefy zabaw-dmuchańcy, Gminny Dom Kultury w Wiadernie, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej przygotowały moc atrakcji i kreatywnej zabawy.

Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za aktywny udział i do zobaczenia za rok.

 

 

Kalendarz