18 czerwiec 2019

Dodatkowe patrole policyjne w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów

Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki Franciszek Szmigiel i Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim Szymon Herman podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych finansowanych z budżetu Gminy Tomaszów Mazowiecki. Większa liczba policyjnych patroli zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców Gminy oraz Turystów wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim i rzeką Pilicą.
Porozumienie zawarto 17 czerwca 2019 roku w budynku Tomaszowskiej Komendy Policji. W ramach porozumienia Gmina przekaże środki finansowe w kwocie 17,500 zł a w okresie czasu od 19 czerwca 2019 roku do 30 września 2019 roku odbędzie się 29 dwuosobowych patroli po terenie Gminy Tomaszów Mazowiecki w czasie, który będzie wynikał z bieżącej analizy zagrożeń. Służby pełnione przez Tomaszowskich policjantów w ponadnormatywnym czasie pracy będą planowane w szczególności w weekendy gdy w rejonie Zalewu Sulejowskiego i Pilicy przebywa duża liczba przyjezdnych turystów.    Decyzja o zwiększeniu ilości patroli policyjnych w okresie wakacyjnym poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych  została podjęta Uchwałą Rady Gminy Tomaszów Mazowiecki w dniu 20 grudnia 2018 roku w trakcie uchwalenia budżetu Gminy na bieżący rok.