28 sierpień 2023

Dobiegła końca budowa budynku wielorodzinnego przy ulicy Południowej w miejscowości Dąbrowa

W sierpniu br. został oddany do użytkowania budynek mieszkalny wielorodzinny w miejscowości Dąbrowa przy ul. Południowej 45A. Realizacja inwestycji trwała rok. Wykonawcą robót budowlanych był Zakład Remontowo-Budowlany LASOTA z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim. Administratorem budynku będzie Gminny Zakład Komunalny w Tomaszowie Mazowieckim.
Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 2.601.440,95 zł. Gmina Tomaszów Mazowiecki otrzymała na realizację inwestycji dofinansowanie w wysokości 1.859.028,00zł z Funduszu Dopłat w ramach realizacji rządowego programu budownictwa komunalnego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Jest to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 412,39 m2, w skład którego wchodzi 6 lokali mieszkalnych: 4 – dwupokojowe i 2 – trzypokojowe. Mieszkania na piętrze posiadają przestronne balkony wbudowane w bryłę budynku, natomiast mieszkania na parterze posiadają tarasy Wszystkie mieszkania mają przynależne komórki lokatorskie. Jedno z mieszkań na parterze jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Teren wokół bloku został zagospodarowany na potrzeby mieszkańców. Wybudowano ogrodzenie, chodniki, drogę dojazdową oraz parkingi. Zostały wykonane również trawniki. Zamontowano obiekty małej architektury: wiatę, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i ławki.

Galeria

Kalendarz