24 luty 2019

Bal Karnawałowy

Dnia 22 lutego 2019 roku o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kwiatkówce odbył się Bal Karnawałowy, na który przybyło 17 dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 17 lat. Bal był zorganizowany z racji zakończenia ferii zimowych.

Dla najmłodszych, na rozgrzewkę, przygotowano wiele różnych zabawnych piosenek ruchowych m.in..: ,,Taniec pingwina’’, ,,Idzie sobie krasnoludek’’, ,,Kaczuchy’’, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Następnie odbyły się konkury m.in.: rysowanie z zawiązanymi oczami, taniec na gazetach, konkurs z figurami (tj.: na podłodze zostaje…), zadaniowe krzesełka, konkurs z balonami, w których z ochoczą brali udział wszyscy uczestnicy imprezy, tańcząc i bawiąc się przy muzyce znanej i lubianej.  Podczas każdego konkursu wytypowany był zwycięzca, dla którego nagrodą był słodki upominek. Główną i wyczekiwaną atrakcją okazał się wybór Króla
i Królowej balu. Demokratycznie za pomocą głosów została wybrana dwójka dzieci w wieku 3-5 lat, których zasłużenie ukoronowaliśmy. Ponadto dla wszystkich uczestników przygotowany został słodki poczęstunek oraz napoje.

Bal stanowczo zadowolił wszystkich wtedy obecnych, a co najważniejsze, wywołał uśmiech na wielu twarzach, co jest najlepszym dowodem na to, iż chęć uczestniczenia w grupie, wspólna zabawa i współpraca może być przyjemna i efektowna bez względu na wiek.

Kalendarz