05 czerwiec 2024

9 rocznica powstania Galerii na wsi Niebrów

02 czerwca 2024 r. w Niebrowie, gmina Tomaszów Mazowiecki  odbyły się  dziewiąte już obchody powstania muzycznej "Galerii na wsi Niebrów". Założyciel galerii Pan Krzysztof Jochan chciał stworzyć coś, co wszystkim przypominało by, jak olbrzymie znaczenie miał Tadeusz Nalepa i Jego ekipy dla rozwoju polskiej muzyki. Przekształcił więc swoją prywatną kolekcję pamiątek po muzyce i muzykach z lat 60-tych w oficjalną Galerię, w której znajdują się dziś, gromadzone z całego kraju i zagranicy unikalne fotografie, okładki płyt z autografami oraz inne przedmioty; wszystko, co ma związek z zespołem Breakout, ale też z muzyką big-bitową. Są tam naprawdę perły, które istnieją tylko w jednym egzemplarzu i nikt, kto zna Pana Krzysztofa i Jego pasję, nie zawahał się, by to Jemu właśnie powierzyć taką pamiątkę.

Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm RP – Adrian Witczak wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego – Barbara Klatką, Członek Zarządu Powiatu – Michał Czechowicz. W tak uroczystym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki – Sławomira Bernackiego, który dziękując za zaproszenie, pogratulował Panu Krzysztofowi wspaniałej organizacji wydarzenia i podkreślił, że popularyzacja  takiego rodzaju muzyki wśród młodego pokolenia jest niezwykle bezcenna.

Po tradycyjnym koncercie Zespołu Bluestones, a w składzie znajdują się już dwie Ali-Babki: Jolanta Darowna i Ewa Konarzewska, rozpoczęło się jam session, formuła do tej pory nie muzykowała na niebrowskiej ziemi. Sprawdziła się doskonale. Pierwszą część rozprowadzał znany wszystkim, świetny gitarzysta i wokalista Maciej Lipina.  Drugą część rozprowadził redaktor Zbyszek Jedrzejczyk, który przeniósł wszystkich zgromadzonych do amerykańskiego bluesa.

Gratulujemy Organizatorowi i do zobaczenia na 10 rocznicy Galerii na wsi Niebrów.

Kalendarz